• 1-IMG 7530-001

A szerződött támogatás összege: 118.665.175 Ft
A támogatás mértéke: 100%
A projekt tartalmának bemutatása
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2015.03.02.
A projekt azonosító száma: KEOP-4.10.0/E/12-2014-0078

HATÁRTALANUL! - Vajdasági kirándulás

Szerdán kora reggel indultunk a nagy utazásra. Útközben csatlakozott hozzánk a bicskei 7. osztályosok vidám csapata. Nagyon hamar összeismerkedtünk és már a határ felé új barátaink mellett ültünk. Topolyán megnéztük a helyi tájházat, a bognár- és szekérmúzeumot. Idegenvezetőnk segítségével felfedeztük Szabadka város szecessziós látnivalót. Újabb utazás után megismerkedhettünk kedves vendéglátóinkkal, a kishegyesi diákokkal, akik nagyon nagy szertetettel fogadtak minket. Már az első találkozásnál eldöntöttük, hogy nem csak labdarúgásban, de kézilabdában is összemérjük tudásunkat. Szomorúan hallottuk, hogy egy szereplés miatt elmaradhat a táncház rendezvényünk, de Hajvert Ákos igazgató úr látván szomorúságunkat inkább meghívott minket erre a jótékonysági táncelőadásra, amit mi örömmel elfogadtunk. Szállásunk a Kátai-tanyán volt, ahol nagyon finom vacsorával és szeretettel vártak minket. Másnap felfedeztük Óbecsét és az aracsi romtemplomot a pusztaságban, majd a szállásra visszatérve sportoltunk és közösen kürtös kalácsot sütöttünk a helyi pékmúzeumban. Harmadnap meglátogattuk Bácsfeketehegyen a református templomot és Újvidék városát fedeztük fel, amelynek zárása a péterváradi vár volt. Nem maradhatott ki a karlócai béke emlékére emelt templom sem a látnivalók közül. Negyedik napon visszamentünk Szabadkára hogy 45 m magasból megcsodálhassuk a város panorámáját. Hazautazás előtt Palicsra mentünk az állatkertet megtekinteni. Nagyon sok újdonsággal és ismerttel gazdagodtunk. Reméljük, hogy a következő 7. osztály is olyan szerencsés lehet, hogy „Határtalanul” ismerkedhetnek majd határon túli magyarokkal!