AZ ALAPÍTVÁNY ADATAI

Név Tatabányai Szent Margit Iskoláért Alapítvány
Székhely 2800 Tatabánya, Botond u. 1.
Alapító Árpád-házi Szent Margit Katolikus Iskola Tatabánya, Botond u.1. Tel.: 34/311-206
Az alapítvány adószáma 18602470-1-11
Az alapítvány számlaszáma 10702291-67560910-51100005
Létrehozás 1994. április 19.
Jogerős bírósági végzés 1994. május 27.
>Bírósági nyilvántartása sorszáma 455
Jogerős bírósági végzés a közhasznúságról 1999. július 2.

Az alapítvány célja

• a tatabányai Árpád-házi Szent Margit Katolikus Általános Iskola működési feltételeinek javítása, az üzemeltetéshez, a felújításhoz és a karbantartáshoz szükséges költségek fedezetének kiegészítése,
    • az iskolai felszerelés beszerzési költségei fedezetének kiegészítése,
    • a tehetséges tanulók támogatása,
    • a hátrányos helyzetű tanulók részére szociális támogatás biztosítása,
    • táboroztatás és kirándulások szervezésének anyagi támogatása,
    • pályázatok kiírása.

Az alapítvány támogatása

• Az SZJA 1%-ának felajánlása +

Az alapítvány legjelentősebb bevétele a szülők, hozzátartozók és más támogatók által fizetett személyi jövedelemadó 1%-ának átutalása az alapítvány számára. Kitöltési útmutató:

• Magánszemélyek, vállalkozók és intézmények befizetései +

Minden évben jelentős összeggel segíti az alapítvány az iskolai felszerelések beszerzését a magánszemélyek által befizetett alapítványi támogatásokból.
  • Iskolánk támogatása a katolikus egyházon keresztül +

A személyi jövedelemadót fizetők rendelkezhetnek az államnak fizetett SZJA másik 1%-áról. A Katolikus Egyház (0011) számára utalt 1%-os jövedelemadó befizetésekből az iskolánk is kap támogatást, amelyet eszközbeszerzésre vagy fejlesztésre fordítunk. A Katolikus Egyház minden évben gyűjtést szervez a hívek között az egyház által fenntartott oktatási intézmények működésének megsegítésére. Ezen országos gyűjtésből az iskolánk is arányosan kap támogatást.